Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Terapia długoterminowa i lekarstwa przeciw depresji

0
93

Chandra u kobiet ma prawo być postrzegana, jako szybciej i częściej występująca niż depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako o wiele bardziej podatne na depresję, która w dodatku niejednokrotnie zostaje nierozpoznana. Być może wypływa to z tego, że kobiety sporadycznie zgłaszają się do doktora, a to powoduje, że depresja rzadziej pozostaje nierozpoznana. Zjawiskiem jest jednakże, iż są różnice fizjologiczne między mężczyznami oraz kobietami, które czynią kobiety bardziej podatne na depresję. Najważniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Damy mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a ponadto zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, oraz menopauzie. Farmaceutyki zawierające hormony płciowe także mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć w wielu przypadkach wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co podkreśla leczenie uzależnień radom. Przeważnie rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Wielokrotnie kobieta czuje lęk, głównie lek o zdrowie oraz rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie w większości wypadków zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już chorowały psychicznie. Uważa się, że zmiany hormonalne są elementem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W kłopotliwej depresji dama traci kontakt z rzeczywistością, może mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji może być także zagrożone dziecko.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz