Prace remontowe – spójrz czego potrzebujesz

0
62

Tokarka to machina stosowana do mechanicznej obróbki jakichkolwiek rzeczy. Tokarki cnc ofiarowane są do obróbki ubytkowej liczącej na ścinaniu pojedynczych części jakiegoś przedmiotu – przetestuj Toczenie CNC. W ten sposób uzyskiwane są tak nazywane wióry.

Kształt części roboczej tego urządzenia jest zaostrzony. Mają one kształt zbliżony do walców czy również stożków. Fundamentalnym narzędziem jest wiertło bądź też nóż tokarski czyli narzędzie jednoostrzowe używane w rozmaitego rodzaju tokarkach. Obróbka taka oznaczana jest toczeniem.

Jest to obrabianie brył peryferyjne i wewnętrzne. Jest to wprowadzanie danego przedmiotu w ruch kołowy lub też obrotowy. Tokarki dzielą się na m.in. kłowe a potem na kopiarki, ciężkie, precyzyjne, wielonożowe oraz uniwersalne. Dodatkowym typem tokarek są uchwytowe, karuzelowe, tarczowe, półautomaty tokarskie, rewolwerowe, automaty tokarskie wielowrzecionowe oraz jednowrzecionowe, zataczarki czyli służą do zataczania ostrzy przyrządów o wielu ostrzach, zegarmistrzowskie oraz branżowe zwane też jako odpowiednie.

Dodaj komentarz