Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomoc geodezyjna – w jakich sytuacjach jest potrzebna

1
63

Zapewne niejeden z nas kiedyś miał okazję widzieć stojące przy drodze urządzenie przypominające wyglądem aparat fotograficzny. To nic innego jak podstawowe narzędzie pracy geodetów, którzy zajmują się szeroko pojętymi pracami związanymi z ewidencją gruntów. Do ich głównych zadań między innymi należy precyzyjne wyznaczanie granic działek oraz położenia poszczególnych obiektów. Zajmują się również tworzeniem map do różnych celów, w tym projektowych, a poza tym pomiarami wysokościowymi i opracowaniem dokumentów.

Wszystkie te pomiary wykorzystywane są zarówno przy projektach przemysłowych, budowie ulic, autostrad i sieci kolejowych, jak też w budownictwie jednorodzinnym. Jeśli chodzi o ten ostatni przypadek geodeta będzie przydatny na kilku etapach budowy. Po pierwsze już na samym początku, przed rozpoczęciem wszelakich robót niezbędne wykonanie będzie mapy do projektowych celów. Na mapie umieszczone zostać muszą wszystkie granice działki, oraz wszystkie położone na niej budynki.

Następny etap, do jakiego geodeta będzie potrzebny, to wyznaczenie dokładnego położenia domu na działce, a po skończeniu wszelakich prac powinna być sporządzona kolejna mapa, już z wybudowanym domem. Poszczególne etapy należy ewidencjonować w dokumentacji projektowej, która potem będzie podstawą wniosku o użytkowanie. Generalnie przy wszelkich pracach wiążących się z jakimiś budynkami, drogami czy obiektami przemysłowymi nie obejdzie się bez pomocy geodety, a jeżeli będzie się taką potrzebować, to przykładowo można zadzwonić do firmy https://horyzontgeodezja.pl/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comments

Dodaj swój komentarz