Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Węgiel czy pellet – jaki opał jest najlepszy

0
78

Duża część mieszkańców prywatnych domów cały czas do ich ogrzewania używa najróżniejszych pieców. Zależnie od budowy piece takie umożliwiają spalanie kilku typów opałów. Niektóre są dedykowane tylko do jednego, w pozostałych można palić kilka odmianami, to zależeć będzie od tego, co zostało przewidziane przez producenta. Od dawna największą popularnością cieszy się ekogroszek Zamość.

Ekogroszek jest wytwarzany z odpowiedniej grubości węgla, dzięki czemu posiada doskonałe energetyczne własności i nie trzeba do wcale dużo do tego, aby dobrze ogrzać wnętrze. Jednak sporą wadą ekogroszku jest cena, która również zaliczana jest do wysokich. Trochę mniej trzeba zapłacić za pellet drzewny Zamość, który w wieku domach bardzo dobrze się sprawdza. To paliwo produkowane jest z odpadów i trocin pochodzących z zakładów obrabiających drewno, a z powodu bardzo niskiej zawartości wody pali się ono dużo lepiej niż kawałki z drewna. Najtańszy jest pellet ze słomy Zamość, z tym że jest on koło dwóch razy mniej wydajny niż węgiel i ekogroszek.

Z powodu tego, że jest on produkowany z naturalnej słomy, to produkt ten jest bardzo ekologiczny. Aby nie było problemów z zapewnieniem ciepła w okresie zimowym, każdy musi sobie policzyć, ile będzie poszczególnego opału potrzebował. Pamiętać też należy o tym, aby kupiony węgiel Zamość, pellet Zamość przechowywać w odpowiedni sposób. Szczególnie wrażliwy jest na to pellet, jaki po zawilgoceniu pali się dużo gorzej. Z takich też powodów należy zadbać o to, żeby opał był przechowywany w suchych pomieszczeniach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz