Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Na jakie sprawy zwrócić uwagę przy wyborze sportowego tłumika

Jedną z częściej wybieranych przez posiadaczy samochodów osobowych tuningowych przeróbek jest zmiana seryjnego tłumika na sportowy model. Tłumiki fabryczne tak się projektuje, aby pogodzić efektywność z niskim hałasem, i to w pierwszej kolejności komfort podróżujących jest na pierwszym miejscu. Lecz to wiązać się też będzie z pewnym ograniczeniem mocy jednostki napędowej, jaką podnieś można między innymi wymieniając tłumik.

Jeżeli ktoś jednak będzie planował to zrobić, to musi na kilka istotnych kwestii zwrócić swoją uwagę. Po pierwsze zakup takiego tłumika zrobić najlepiej w jakiejś firmie specjalizującej się w produkcji takich części, takiej jak na przykład RM motors. Wówczas po pierwsze będzie miał pewność do do odpowiedniego wykonania, a poza tym tego, że sprzedawane tłumiki przelotowe będą spełniać wszystkie wymagania wiążące się z obowiązującymi przepisami.

Przede wszystkim będzie tu chodziło o poziom emitowanego hałasu, jaki nie może przekraczać pewnych norm. Jeżeli pojazd po założeniu nowego tłumika będzie zbyt głośny, to może nie przejść wtedy badań technicznych, lub też w czasie kontroli policja zatrzyma kierowcy dowód rejestracyjny. Ważna jest też jakość wyprodukowania i materiały, które do tego zostały użyte, tak żeby za parę miesięcy nie było trzeba wymieniać tego elementu na nowy. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to może pomyśleć o jeszcze jednym elemencie polepszającym osiągi samochodu. Dość chętnie w ostatnich czasach jest też wybierany downpipe bmw, który również zwiększa o parę koni moc jednostki napędowej.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 12/06/2024