Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Hipnoza – w jakich przypadkach może pomóc

Wiele osób ma różnego rodzaju lęki i obawy, co do pochodzenia których absolutnie nie będą sobie zdawać sprawy. Jak się jednak okazuje lęki te w wielu przypadkach swoje podłoże mają w traumatycznych zdarzeniach mających miejsce dawno temu, jakie się już zapomniało, a jakie są głęboko obecne w podświadomości pacjenta. Psycholodzy wykorzystują wiele metod na to, żeby zająć się nimi skutecznie, a jedna z nich to hipnoza regresyjna.

Samo zjawisko wprowadzania ludzi w hipnotyczny trans, który nie jest ani jawą ani snem, jest od wieków znane. Bardzo powszechnie praktykowali je kapłani i szamani, i z dużym powodzeniem stosują też obecni lekarze. Oczywiście dziś wszystko realizowane jest bezpiecznie i zgodnie medyczną wiedzą, przez co hipnoterapia uważana jest za bardzo bezpieczną a przy tym mającą dużą skuteczność. Jedną z popularniejszych metod wykorzystywanych w takich seansach leczniczych jest hipnoza regresyjna.

W przypadku tej metody lekarz próbuje wrócić ze wspomnieniami pacjenta do chwili, gdy miały miejsce traumatyczne przeżycia. Jeżeli mu się je uda poznać, to z dużą dozą prawdopodobieństwa uda się też te lęki i traumy wyeliminować, często wystarczy do tego jedynie kilka spotkań. Jeszcze do niedawna na temat leczenia hipnozą pojawiało się wiele mitów i niepotwierdzonych informacji. Obecnie coraz więcej psychologów zaczyna się zapisywać na jakiś kurs hipnozy, co im pozwala nabyć wiedzę konieczną do tego, żeby samemu zacząć leczenie w ten sposób pacjentów.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 22/10/2022
  • 1