Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kiedy tak właściwie stosować implanty zębów oraz z jakiej przyczyny powinieneś zaciekawić się tą metodą wypełnienia uzębienia?

0
42

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki lub też żuchwy w celu utrzymania protezy lub ewentualnie mostu. Są one wykonane z tytanu lub ewentualnie stopów tytanu i są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są niezmiernie trwałe oraz mogą służyć przez dużo lat, jeżeli są dobrze użytkowane i zadbane – protetyka warszawa. Zanim zostanie założony implant, doktor dentysta musi szczegółowo zbadać stan zębów pacjenta i kości szczęki lub też żuchwy. Niektórzy pacjenci nie są słusznymi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości lub ewentualnie obecność chorób takich jak cukrzyca bądź też osteoporoza.

Procedura wszczepienia implantu jest z reguły przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym i trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na parę miesięcy, by mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant nadzwyczajny łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę bądź most. Implanty są niezwykle efektywne w uzupełnianiu brakujących zębów, jednak ich cena może być dość wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów oraz lokalizacji, cena może się wahać od kilkuset do paru tysięcy dolarów. Co poniektóre ubezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, lecz nie wszelkie, więc należałoby wypróbować, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji przeciętnych zębów. Pacjenci powinny szczotkować implanty tak samo jak swoje normalne zęby.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz