Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Odkurzacze pionowe

0
86

Bądź dobrze przygotowany na małe sprzątanie

Odkurzacz z miotłą wkłada się między odkurzacz kanistrowy a odkurzacz ręczny. Lekki, poręczny i bezprzewodowy, działa na akumulator. Jego moc ssania i autonomia są wtedy ograniczone, ale wystarczające do codziennego dodatkowego czyszczenia. Modele na tym bardzo udanym rynku wykazują nierówne osiągi. Nasze porady dotyczące wyboru odpowiedniego odkurzacza sztyftowego.

JAK WYBRAĆ ODKURZACZ W PATYKU?

Uniwersalność urządzenia w zależności od potrzeb (podłogi twarde, dywany, parkiety itp.)

Ergonomia na co dzień: obsługa, łatwość przechowywania, konserwacja

Skuteczność ssania akumulatorów: akumulator zasila urządzenie przez ograniczony czas ze zmienną mocą

DLACZEGO WYBRAĆ ODKURZACZ DO PATYKA?

Odkurzacz miotłowy pasuje do szerokiej gamy produktów. Dominuje odkurzacz kanistrowy, który ma zdolność ssania wystarczającą dla całego domu. Kompakty i kanistry nie są zbyt często spotykane w domach, a odkurzacze robotów mają dość słabą wydajność. Instrument pomocniczy, jakim jest odkurzacz z miotłą, odnosi coraz większe sukcesy.

Poręczny i lekki, jest dobrym uzupełnieniem klasycznych sań do codziennego drobnego sprzątania: okruchów, włosów i kurzu, a nawet schodów, kampera czy samochodu. Nie oczekuj, że to urządzenie posprząta Twój dom od góry do dołu za jednym razem. Większość odkurzaczy przenośnych dostępnych w sklepach działa bezprzewodowo, a akumulator należy ładować między użyciami. Pozwala to na swobodę ruchów i szybkość wykonania, ale przez ograniczony czas. Niektórzy producenci, tacy jak Miele, Vorwerk czy Hoover, oferują modele przewodowe, oferujące większą moc ssania i czas trwania, ale ich dystrybucja we Francji pozostaje marginalna: można je kupić w Internecie lub w specjalistycznych sklepach; na dużych obszarach będzie trudniej. Odkurzacz z miotłą akumulatorową jest tego rodzaju standardem, nawet jeśli jego zakup ma swoją cenę.

RYNEK ODKURZACZY W PATYCZKACH

Od kilku lat odkurzacz z miotłą wzbudza entuzjazm konsumentów: lekki i praktyczny, nadaje się zarówno do małych pomieszczeń, jak i do dodatkowego sprzątania. Dyson dominuje na rynku obok Rowenta, Hoovera i Boscha. W obliczu ciągłego wzrostu sprzedaży producenci ci zmienili w szczególności poziom mocy ssania oraz konstrukcję szczotki głównej. Ale ich produkty pozostają drogie, ze względu na nierówną wydajność. W 2016 r. średnia cena odkurzacza z miotłą akumulatorową wynosiła 198 euro (źródło Gifam*), czyli znacznie więcej niż w przypadku kanistrów. W pytaniu: wysokie koszty badań i rozwoju tych modeli wyposażonych w nowe technologie (akumulator litowo-jonowy, silnik cyfrowy, filtracja cyklonowa itp.), cena akumulatorów, ale także komercyjne podejście Dysona, które ciągnie ceny wysoki, a niektóre modele kosztują nawet 600 euro.

ODKURZACZ W PATYCZKACH DO JAKIEGO STOSOWANIA?

Jednym z pierwszych elementów, które należy ustalić przed zakupem odkurzacza pionowego, jest jego potrzeba: czy po jedzeniu posprzątać podłogę czy stół kuchenny, codziennie szybko odkurzyć salon, pozbyć się dywanów i foteli z sierści twojego zwierzaka? Ponieważ modeli, które wykazują dobrą wszechstronność na wszystkich rodzajach powierzchni i dla wszelkiego rodzaju osadów (kurz, żywność, włosy, tekstylia, itp.), nie ma wielu.

Dyson wykazał, że jego modele radzą sobie równie dobrze na twardych podłogach (płytkach), jak na dywanach i dywanikach, a nawet dobrze radzą sobie w szczelinach parkietu, zwykle słabym punkcie tego typu urządzeń. Jeśli chcesz skupić się na prostym odkurzaniu, wiele modeli się nada i nie będziesz musiał inwestować w wysokiej klasy odkurzacz. To samo dotyczy włosów zwierząt przyklejonych do dywanów lub foteli: producenci poczynili ogromne postępy w tej kwestii. Więcej na stronie internetowej https://ohme.pl/lifestyle/czynniki-wplywajace-na-cene-odkurzaczy-bezprzewodowych-philips/

Z drugiej strony, w przypadku dużych i lepkich odpadów spożywczych (na przykład zbóż) należy to sprawdzić wcześniej, ponieważ wymagają one dużej wydajności ssania i odpowiedniej średnicy kryzy. Z drugiej strony okruchy cierpią z powodu swojej lekkości: są wyrzucane na zewnątrz przez obracającą się szczotkę w działaniu, zamiast być zasysane. Nie wahaj się skonsultować

WYBIERZ WYDAJNY ODKURZACZ W KIJACH

Jeśli odkurzacze akumulatorowe zawsze będą mniej wydajne niż systemy przewodowe, wykazują zmienną wydajność. Liczba woltów, jedyne wskazanie podane przez producentów na temat pojemności akumulatora, odpowiada napięciu tego ostatniego. Informacje te dostarczają więcej informacji o mocy silnika niż o mocy urządzenia, ponieważ zużyta energia jest rozdzielana między strumień powietrza a obracającą się szczotkę, która również ją zużywa. Ponadto niektóre modele zapewniają taką samą moc ssania przez cały czas pracy baterii, podczas gdy inne tracą na wartości w miarę postępu czyszczenia. Na przykład Dyson DC62 Extra działa tylko przez 7 minut z maksymalną mocą, ale zapewnia ten sam przepływ powietrza od początku do końca. W tych warunkach trudno jest zmierzyć jakość ssania bez wcześniejszego wypróbowania wybranego modelu. Cykloniczny system filtracji, oferowany w coraz większej liczbie modeli, ma zapobiegać zapychaniu filtra przez zasysany pył i obniżaniu jakości ssania. Minusem jest to, że filtry te zajmują dużo miejsca w i tak już ograniczonej pojemności zbiornika.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz