Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak zadbać o czworonoga i czy warto wybrać się na szkolenie psów?

0
91

Pies – przyjaciel człowieka, perfekcyjna pociecha, problem oraz zbyteczny obowiązek – która z opcji jest nam najbliższa? Otóż wiele zależy od człowieka – na pytanie czy pies to radość czy też kłopot, nie wolno zdobyć jednoznacznej odpowiedzi.

Posiadanie psa to duża odpowiedzialność i szereg obowiązków – to smutne, praktyka dosyć wielokrotnie ukazuje, iż nie wszyscy są w stanie utrzymać ten ciężar, wskutek tego niezbędne może być szkolenie – Psie Przedszkole. Wielokrotnie decyzja o przygarnięciu pieska zapada pod wpływem krótkotrwałych emocji – na zasadzie „bo fajnie by było mieć zwierzaka”. Notorycznie również pies trafia do kogoś jako podarek.

Kiedy niemniej jednak okazuje się, że ze zwierzakiem wypada systematycznie wychodzić na spacery, karmić go, odnajdować czas na zabawę z nim i na tresurę, pies przestaje być traktowany w kategoriach „przyjemności” – o ile oczywiście w ten sposób wolno to ująć. Rezultat? Zwierzak przeważnie ląduje na ulicy. Ludzie nie mają wówczas dla psów litości.

Bezceremonialnie wyrzucają je za drzwi, wywożą do lasów, zostawiają gdzieś na drogach, a bywa oraz tak, iż posuwają się do o wiele o wiele bardziej drastycznych kroków. Jednym psom udaje się przeżyć, niektórym zaś nie. Wydawać by się mogło, iż takie zachowania nie przystoją cywilizowanym ludziom, lecz mają one miejsce każdego jednego dnia. Zanim w takim razie zapadnie decyzja o wzięciu do domu psa, trzeba rozważyć wszelakie „za” oraz „przeciw”. Pies nie jest zabawką, wyłącznie żywym stworzeniem potrzebującym miłości oraz troski. W żadnym wypadku nie wolno także zwierzaka wręczać jako prezent – pewnie, że zostanie to wcześniej uzgodnione i zaplanowane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz