Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dbać o ogród?

0
84

Organizując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy bazowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową i gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie powinna zachodzić na drugą i powinny być odpowiednio oddzielone. Część sztandarowa, tak zwany przedogródek to przestrzeń znajdującą się przed domem. W tym regionie można sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję ozdobną.

Muszą być to kwiaty i krzewy o długim czasie kwitnienia, lub też późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na prędkie i bezproblemowe dojście do bramki lub hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jak sama nazwa uwypukla ma być przeznaczona na wypoczynek – więcej na wycinka drzew piaseczno. Łączy się to z tym, iż powinna znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu powinny znajdywać się takie detale małej architektury jak: tarasy, altanki, grill lub znaczny trawnik gwarantujący gry oraz zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia i najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu naszej działki, ze względu na znajdujące się tu obiekty. W zasadzie ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich szczegółów jak: śmietniki lub kompostowniki.

W tej części również można umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszystkie potrzebne nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie może się odbywać w czasie, kiedy trawniki są suche. Jest to spowodowane poprawniejszym wykonaniem koszenia oraz faktem, że trawa wtenczas o wiele prawidłowiej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz