Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Badania genetyczne oferowane w poradni endokrynologicznej

1
93

Choroby z jakimi można zgłaszać się do wyspecjalizowanej poradni endokrynologicznej będą dotyczyć wszystkich schorzeń związanych z układem wewnątrzwydzielniczym. Najczęstszy powód wizyty u endokrynologa to kłopoty związane z tarczycą, czyli z niewielkim gruczołem znajdującym się w okolicach szyi. Jego wiodącym zadaniem jest wydzielanie dwóch bardzo istotnych hormonów.

W gabinecie posiadający duże doświadczenie endokrynolog elbląg zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorych którzy zmagają się z chorobami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy oraz pozostałymi. Ponadto można się tutaj kierować, kiedy ktoś cierpi z powodu zaburzeń wzrastania oraz dojrzewania lub będzie zmagać się ze schorzeniami przemiany materii z otyłością oraz z cukrzycą.

W dodatku, kiedy inne choroby także mają wpływ na zmiany w hormonach, to również pozostaje to wskazaniem do zgłaszania się w takie miejsce. Z uwagi na to, iż profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski równolegle z praktyką medyczną realizuje działalność naukową umożliwione jest to, żeby rozpatrywał przypadek pacjentów na sposób indywidualny, na bazie najnowszych doniesień diagnostyczno – terapeutycznych. Zastosowanie innowacyjnych schematów kuracji jest znakiem rozpoznawczym jego placówki.

Poza schorzeniami tarczycy poddawane leczeniu są tu również zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U chorych stwierdzone są również schorzenia nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Dużo pań zgłasza się też ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, objawiających się zaburzeniami w cyklu miesiączkowym oraz hirsutyzmem. Placówka zajmuje się także zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, czyli nadwagą, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz osteoporozą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comments

Dodaj swój komentarz