Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak konstruować zbawienny wizerunek firmy – torby ekologiczne

0
95

Dzisiaj w niejednym punkcie sprzedaży jesteśmy w stanie się spotkać z eko artykułami. Znamionuje je gigantyczna rozmaitość ze względu na swój ekologiczny charakter. Niektóre z punktów sprzedaży są ściśle przypisane ekologicznym artykułom. Nasza wiedza na temat tego typu artykułów jest znikoma oraz niejednokrotnie nie przywiązujemy uwagi do oznaczeń odnajdujących się na opakowaniach.

Jednakże symbole te mają gigantyczne znaczenie i nie bez powodu są rozmieszczane na etykiecie – także, jeżeli gra toczy się o torby ekologiczne, jak materiałowe torby. Oznaczeń tych jest niesłychanie wiele oraz należałoby chociażby część z nich zaznajomić.

Kiedy tak właściwie przy towarze zobaczymy znaczek z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny towar należy do żywności, która spełnia niezmiernie surowe normy i nie jest to towar z importu. Symbol mu przydzielany to Euro-liść. Kolejną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z informacją nad globem „bezpieczny dla ozonu”, i u dołu „pozbawiony FCKW”. Świadczy to artykuł, jaki jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Następny symbol przedstawia Błękitnego Anioła oraz jest on przypisywany różnym produktom ekologicznym.

Oznaczenie pochodzi z Niemiec oraz jest to najwcześniej powstały symbol tego rodzaju. Jeśli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierzaków, bądź też roślin możemy się spotkać z greckim certyfikatem definiowanym mianem Bio Hellas. Kolejny będzie sporo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Tudzież 3 strzałki przy towarze powiadają nam, że opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwstawnych zabijaniu zwierząt przygotowywano artykuły ze znaczkiem opisującym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Również opakowania biodegradowalne posiadają swoje oznaczenie oraz powiadają nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Ostatnim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przypisywany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz