Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

W jaki sposób poradzić sobie z kłopotem alkoholowym – odtruwanie alkoholowe

Alkoholizm jest niezmiernie specyficznym typem problemu. Naumyślnie określony jest tu mianem kłopotu, nie choroby, bo pierwsza trudność bazuje na braku akceptacji tego terminu przez uzależnionych. Psychika ludzka ma tendencje do kamuflowania zjawisk, tłumaczenia różnorakich, niepokojących zjawisk na własną korzyść.

W następstwie tego również i w przypadku alkoholizmu chorzy potrafią długo nie przyznawać się, iż przestali panować nad swoim organizmem, jego pragnieniami oraz skłonnościami. W Polsce niestety wciąż lekarze psycholodzy i psychoterapeuci są zagadnieniem tabu, wstydliwym.

Społeczeństwo odnosi się do tych zawodów niechętnie i z rezerwą, traktując je jako ostateczność. Jest to stanowisko totalnie bezpodstawne, stworzone na bazie uprzedzeń. W rzeczywistości funkcje te sprawowane są przez wykwalifikowane osoby, które na celu mają niesienie pomocy innym. Pomoc taka obejmuje również walkę z nałogami, jak w tym kontekście kurowanie alkoholizmu i odtruwanie – więcej na kroplówka na kaca. Może być ona niebezużyteczna, a nawet nieraz ratująca życie i zdrowie, bowiem każda funkcja naszego organizmu zasadza się na psychice.

W czasie, gdy jest słaba, rozpoczyna szwankować, odbija się to bezpośrednio na samopoczuciu cielesnym. Pamiętajmy zatem, iż kiedy dotknie kogoś jeden z najbardziej bolesnych problemów, jakim jest choroba alkoholowa, by zmagania z nim rozpocząć od wizyty u specjalisty. Bardzo ważne jest, aby zwrócić się po pomoc zarówno dla siebie, w jaki sposób oraz dla osoby uzależnionej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 28/04/2022