Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie znaczenie mają regularne przeglądy stanu zębów

0
64

Większość z nas słyszy od małego, że należy dbać o swoje zęby, najlepiej je szczotkując co najmniej dwa razy dziennie. Ale nie mniej ważne jest to, aby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co pozwoli oszczędzić wielu problemów. Lekarze zalecają, żeby taki przegląd był robiony co najmniej raz na rok.

W wielu gabinetach nie będzie on nic kosztował, w innych będzie trzeba za niego zapłacić coś symbolicznego. W czasie takiego przeglądu stomatolog sprawdzi dokładnie stan wszystkich zębów, ale także i reszty jamy ustnej, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeżeli zauważone zostaną jakieś ubytki, to przeważnie będą one niewielkie i szybkie do wyleczenia.

Jednak jeżeli takiego przeglądu się nie zrobi, to ewentualne konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż 200 złotych. Ale jeśli dziura w zębie zrobi się duża i będzie trzeba wykonać leczenie kanałowe, to do wydatków dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli parę razy więcej. Do tego mogą się pojawić silne bóle i stan zapalny, a za tym na pewno nikt nie tęskni. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji może doprowadzić do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Z tego też powodu naprawdę warto przynajmniej raz na rok pojawić się u dentysty. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła rtg zęba warszawa centrum dostanie listę dentystycznych gabinetów, podczas wyboru warto kierować się opiniami klientów, które również bez problemów się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz