Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Upadłość konsumencka – czy jest sposobem na wyjście z długów

0
55

Z najróżniejszych kredytów i pożyczek miało okazję skorzystać wiele osób w naszym kraju. Lecz z rozmaitych powodów czasem zaczynają takich pożyczek nie spłacać, co doprowadza do sporych komplikacji w ich życiu. W szczególności w przypadku instytucji finansowych i parabanków bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do dużych kwot, zaczynają się też działania egzekucyjne i komornicze.

Jeśli taka sytuacja będzie się utrzymywać przez kilka miesięcy i taka osoba nie ma możliwości spłacania swoich zobowiązań, to wnioskować może o upadłość konsumencką. Możliwość taka w naszym kraju się pojawiła w 2009 roku, co niejednej osobie otworzyło szansę na wrócenie do unormowanego życia. Aby móc skorzystać z takiego rozwiązania, to w pierwszej kolejności trzeba być osobą fizyczną bez posiadania swojej firmy. Poza tym w przepisach jest określone, że okres niespłacania zobowiązań wynieść powinien przynajmniej trzy miesiące, i wówczas myśleć można o wypełnieniu wniosku.

Taki wniosek składa się do sądu rejonowego, który dokładnie sprawdza całą sytuację dłużnika i decyduje, co z tym dalej zrobić. W części przypadków wniosek zostanie odrzucony, ale w części dłużnik otrzyma szansę na zredukowanie lub nawet umorzenie w całości posiadanych długów. Duże znaczenie będzie tu też miała przyczyna pojawienia się problemów, jeżeli do niej się przyczyniło celowe działanie lub niedbalstwo, to wówczas decyzja będzie odmowna. Sporo na ten temat znaleźć można w internecie, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło adwokat upadłość konsumencka i przeglądnąć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz