Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Szukanie biura rachunkowego – o czym trzeba pamiętać

0
71

Decyzja o zleceniu księgowości w swojej firmie do któregoś z biur rachunkowych powinna być dobrze przemyślana. Spora część przedsiębiorców nie zwraca na to dużej uwagi, a przecież Kraków księgowość i prowadzenie jej w rzetelny sposób ma ogromne znaczenie. W przypadku jakiś zaniedbań, albo co gorsza próbach oszukiwania mogą zostać nałożone pokaźne kary, które mogą nawet zagrozić istnieniu firmy. Z takich też powodów decydując się na taką opcję należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.

Na naszym rynku funkcjonuje dużo biur rachunkowych, których cennik oraz zakres usług są bardzo zróżnicowane. W pierwszej kolejności należy się zorientować, jakim zakresem kompetencji dysponował będzie każdy księgowa Kraków zatrudniony w danym biurze. Jeszcze do niedawna od takich osób było wymagane posiadanie odpowiedniego certyfikatu. Dzisiaj potrzebny on nie jest, ale jeżeli pracownicy biura takie certyfikaty będą mieć, to będzie to dobrze świadczyć o ich kompetencjach i umiejętnościach. Niezwykle istotna jest również współpraca na co dzień.

Codzienna działalność niejednokrotnie wymaga sprawnego kontaktowania się w księgowych tematach, i kontakt taki powinien być dostępny, czy w formie bezpośredniej, czy telefonicznie albo mailowo. Niektóre większe biura rachunkowe Kraków nastawiają się na ilość obsługiwanych klientów, co skutkować niekiedy może znacznym obniżeniem jakości kontaktu. Klienci takich biur nie mają żadnego dostępu do księgowych zajmujących się ich rozliczeniami, a mogą porozmawiać jedynie z którymś z konsultantów. Przy prostej księgowości może to wystarczyć, jeżeli jednak do rozwiązania będą jakieś poważniejsze tematy, to czasami robi się niemały problem.

Kolejną ważną kwestią jest ubezpieczenie OC. Co prawda nie ma przymusu jego posiadania, lecz dla własnego bezpieczeństwa najlepiej wybrać takie biuro rachunkowe Kraków, które będzie polisę posiadać. Przy pojawieniu się się jakiś błędów w rozliczeniach to właściciel firmy będzie odpowiadał finansowo przed urzędami. Lecz jeżeli biuro rachunkowe będzie dysponowało polisą, to z niej będzie można uzyskać rekompensatę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz