Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podłoga z desek – zdecyduj się na panele bambusowe

0
87

Drewniane posadzki z surowych desek, inaczej tak zwane „białe podłogi” stosowane były nie tylko w wiejskich domach, niemniej jednak oraz w drewnianych domach w mieście. W miastach przemysłowych, gdzie większość robotników rekrutowała się z szukającej lepszego bytu ludności okolicznych wsi, pewne tradycje życia dziennego oraz sposobu aranżowania domu przenoszone były właśnie ze wsi.

Tak w takim razie, w naturalny sposób, w miejskich mieszkaniach, będących mieszkaniami robotniczymi powszechnie stosowano posadzki drewniane z surowych desek. Interesującą opcją są też bambusowe podłogi – podłoga bambus. Kładzione były one na belkach podwalinowych, które w pewnych momentach układane były dosadnie na gruncie. Powierzchnię pod posadzką wysypywano suchym piaskiem, który pełnił rolę izolatora i pochłaniacza wilgotności.

Na nim bezpośrednio układane były belki oraz do tych belek przybijana podłoga. Grubość desek podłogowych oraz ich szerokość i długość nie były jakoś znormalizowane, zależały od jakości osiągalnego materiału. Natomiast na pewno wszelkie ich wymiary były większe od desek podłogowych aktualnie dostępnych w sprzedaży. Jako jeden z najbardziej luksusowych rodzajów posadzek użytkowanych we wnętrzach mieszkalnych używane były (oraz w dalszym ciągu są) parkiety z dębowej klepki.

Nawet te najprostsze, układane w pospolitą „jodełkę” przydają wnętrzu dostojeństwa oraz elegancji. Pierwotnie posadzki drewniane wykonane z drzewa dębowego konserwowane były tylko przez woskowanie oraz polerowanie. Drzewo dębowe należy do najtwardszych i w największym stopniu odpornych na ścieranie gatunków drewna, skutkiem tego po mistrzowsku nadaje się na posadzki. Poza tym, jego przydatność do takiego użycia podwyższa odporność na działanie wody oraz jasna barwa.

Wyszlifowane klepki dębowe, po nasyceniu woskiem osiągają głęboką, ciepłą barwę, a wyszlifowanie daje wrażenie czystości oraz przestronności wnętrza mieszkania. Aby podłoga nie utraciła połysku, woskowanie wypada było systematycznie powtarzać, podobnie jak froterowanie i polerowanie. Przy bardziej intensywnej eksploatacji podłogi, jak na przykład w przedpokoju czy też pokoju dziecinnym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz