Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Po jakich cechach poznać można kompetentnego, dobrego psychologa

0
28

Wizyta u psychologa bardzo różni się od wizyt w innych poradniach. Tam spotkania są z reguły konkretne i rzeczowe, oparte na wywiadzie, przebadaniu pacjenta oraz wynikach diagnostycznych badań. Lecz w przypadku, gdy coś dzieje się z duszą, to wyszukanie przyczyny, a tym bardziej skutecznej metody na poradzenie sobie z takimi problemami wcale nie jest łatwe. Aby psycholog mógł się czegoś konkretnego dowiedzieć, to czasami potrzebował będzie kilka czy kilkanaście spotkań. W czasie nich stopniowo buduje zaufanie ze swoim podopiecznym, który także otwiera się stopniowo i coraz więcej mówi.

Na to wszystko potrzeba czasu, ale też i ogromnego szacunku, zaufania i szczerości. Jeśli to się nie pojawi, to raczej nie ma szans na to, żeby leczenie było skuteczne. Czasem się zdarzają sytuacje, gdy któraś ze stron rezygnuje po jakimś czasie ze współpracowania, bo przestaje widzieć w tym sens. Dlatego też już na samym początku, przy wyborze psychologa warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, jakie pomogą ograniczyć takie ryzyko.

Dobrego psychologa szukać można w internecie, na przykład przez podanie w wyszukiwarkę hasła terapia dla par radom i sprawdzenie zwróconych wyników. Można przy okazji można od razu sprawdzić wystawione przez innych pacjentów opinie, które powiedzą bardzo dużo na temat jakości pracy takiego specjalisty. Niezwykle istotne również jest wykształcenie, na pewno to być powinna osoba która skończyła kierunkową uczelnię a także różne kursy i szkolenia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz