Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Panele winylowe – jakie posiadają wady i zalety

1
66

W ostatnich czasach coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć panele winylowe. Tworzywo winylowe sprawdza się dobrze w wielu zastosowaniach, w tym także od wielu lat na podłogach. Lecz w ostatnim czasie na naszym rynku pojawiać się zaczęły w dużej ilości właśnie panele podłogowe, co dało całkiem nowe możliwości dla klientów. Tego typu panele są przede wszystkim niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Składają się one z paru różnych warstw, a z wierzchu zabezpieczone są warstwą poliuretanu.

Dzięki temu ich odporność na zarysowania, zadrapania czy przypadkowe uderzenia jest naprawdę duża, nie ma również żadnego problemu z przebarwieniami i blaknięciem. Oczywiście różne odmiany takich paneli będą mieć różne właściwości, dlatego też przed zakupem trzeba przyjrzeć się parametrom technicznym. Najważniejszym z nich będzie klasa użyteczności, która oznacza przeznaczenie produktu i intensywność eksploatacji.

Oczywiście nie będzie żadnych problemów, jeżeli panele przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej zostaną zastosowane w domu, ale w stronę przeciwną takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdzi. W związku z tym że winyl jest materiałem całkowicie odpornym na wilgoć i wodę, to przez to świetnie się sprawdza w praktycznie każdym pomieszczeniu. Można je bez problemów montować w łazienkach i kuchniach, bez niebezpieczeństwa że stanie im się coś po zachlapaniu. To przekłada się też na kwestie związane z czystością, wystarczy powierzchnię przetrzeć delikatnie szmatką żeby wszystko było czyste. Posiadacze domów z pewnością docenią to, że panele winylowe sprawdzają się bardzo dobrze przy ogrzewaniu podłogowym.

Same w sobie są niezwykle przyjemne i ciepłe, a dzięki niedużej grubości i niskim oporom cieplnym gwarantują duży poziom skuteczności grzania. Jeżeli ktoś ma manualne zdolności, to tego typu panele położyć można samodzielnie, bez konieczności wynajmowania do tego specjalisty. Sam sposób montażu jest dość łatwy, bowiem wykorzystuje się przy nim mechanizm zatrzasków, trzeba jednak wcześniej bardzo dokładnie wyrównać posadzkę i położyć podkład.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comments

Dodaj swój komentarz