Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kłopoty na trasie? Pomoc drogowa – propozycja wymiany koła lub żarówek

0
168

Na szkoleniach prawa jazdy poza teorią o bazowych zasadach panujących na drodze oraz znakach oraz części praktycznej kursant ma obowiązek nauczyć się bazowych czynności naprawy auta m.in. zmieniania kół. Czynność ta przysparza znacznej większości kobiet wiele kłopotów, a tak w gruncie rzeczy pod żadnym pozorem nie jest to takie trudno, wystarczy zaznajomić parę zasad. Najistotniejsze jest ażeby ustawić trójkąt ostrzegawczy by pojazdy nadjeżdżające wiedziały, że mamy jakiś kłopot z pojazdem.

Potem pozostawiamy samochód na biegu i zaciągamy hamulec ręczny. Samochód blokujemy po to by podczas wymiany koła nam nie odjechał. Kolejną rzeczą, która musimy zrobić to poluzowanie śrub, w kole w którym mamy kłopot np ., przez złapanie na drodze gumy. Do tej czynności używamy specjalnego klucza. Jeśli jednakże nie jesteśmy w stanie odkręcić śrub w kole samochodu przy użyciu rąk możemy pomóc sobie nogami w taki sposób, iż stajemy jedna noga na kluczu i delikatnie podskakujemy (rozważając by nie złamać klucza).

Następnie mocujemy lewarek oraz podnosimy samochód na stosowna wysokość. Odkręcamy śruby, które wcześniej poluzowaliśmy i wyjmujemy koło, zakładamy nowe, zakręcamy śruby oraz sprowadzamy samochód na ziemie – w tym pomoże https://krakhol.pl/. Na samym ostateczności jeszcze raz dokręcamy śruby. Szykując się w daleką podróż organizujemy ją już od dawna, z wielkim antycypacją. Zastanawiamy się, w jaki sposób spędzić wiele godzin siedząc w samochodzie i nie nudząc się. W podróż zabieramy ze sobą właściwą książkę oraz przenośny odtwarzacz muzyki, jaki umili nam czas. Myślimy także o zabraniu ze sobą gazet, które od dawna leżą na półce nieprzeczytane oraz wyłącznie osadza się na nich kurz.

Wytrawni kierowcy szykują się jednak do podróży przez oględziny swojego samochodu. Od czasu do czasu przed podróżą pomocna jest drobna naprawa wozu, po jego dogłębnych oględzinach. Wyruszając w daleką podróż nie mamy pewności, że dojedziemy bez potrzeby naprawiania go w czasie jazdy. W samochodzie bezwzględnie trzeba mieć lewarek, koło zapasowe, wydajną latarkę i apteczkę pierwszej pomocy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz