Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wierzchowce oraz jazda na nich – co kupić?

0
70

Człowiek podporządkowuje sobie świat od nadzwyczaj dawna, dopasowując go do swoich pragnień, podporządkowując sobie rośliny i zwierzęta. Wykorzystuje zasoby przyrody wedle własnych wymagań. Koń został udomowiony niezwykle dawno temu ponieważ około trzech oraz pół tysiąca lat przed naszą najlepszą erą. Od tego czasu towarzyszy mu non stop. Był człowiekowi przydatny, jego siła i sprawność umożliwiały rozwój ludzkiej cywilizacji. Konie to były najpopularniejsze zwierzęta pociągowe.

Teraz służą przede wszystkim do rekreacji i sportu i jako takie w dalszym ciągu są nadzwyczaj atrakcyjne – przetestuj koszulki jeździeckie. Są połączone z człowiekiem na dobre oraz na złe, całkiem udomowione. Nie ma już nieomalże koni dzikich. Jedynie konie Przewalskiego zaliczane są obecnie do gatunku dzikich koni.

Reszta tych zwierzaków przebywa z ludźmi i na warunkach, jakie ludzie im dyktują. Ludzie bez wątpienia cieszą się ich towarzystwem, niemniej jednak czy konie również na tym korzystają? Naturalnie, mają zastrzeżoną opiekę, także w przypadku ciężkich chorób, dostęp do pożywienia. Jednak przykłady złego traktowania tych zwierząt są niestety powszechne. Poza tym, jako zwierzęta użytkowe są używane do pracy, czy tego sobie życzą, czy nie. Koń człowiekowi przysłużył się przez stulecia wspólnego bytowania, nie ma co do tego jakichkolwiek niepewności. W drugą to oznacza czy człowiek przysłużył się koniom, nie wolno być już tego tak pewnym. Umaszczenie koni z reguły nie ma nic wspólnego z rasą. Lecz są oczywiście wyjątki, takie jak chociażby rasa haflinger, która cechuje się kasztanowatym umaszczeniem z konopiastym ogonem i grzywą czy konik polski, który zawsze jest myszaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz