Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakie są podstawowe rodzaje ogrodniczych folii

Hodowla warzyw i kwiatów w naszej strefie klimatycznej wymaga zastosowania odpowiednich warunków do rozwoju, szczególnie wiosną. Niskie temperatury wpływają bowiem niekorzystnie na rozwój, dlatego też ogrodnicza branża stosuje powszechnie różnego rodzaju tunele z foliami na zewnątrz. Jeszcze do niedawna zainteresowaniem się cieszyły szklarnie, lecz sztuczne tworzywa są jednak tańsze niż szkło, a zapewniają podobny zakres funkcjonalności. Obecnie na naszym rynku jest dużo modeli takich folii, dlatego nie powinno być problemu z wybraniem najlepszej. Różnią się od siebie dużą ilością parametrów technicznych, z jakich najistotniejsza jest wytrzymałość.

W zależności od tego jak długo będzie się chciało użyć tego typuj folii, to należy zakupić odpowiedni wyrób. Folie Warte Polymers przeznaczone na kilka lat posiadają większą grubość, niejednokrotnie mają też dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnich czasach coraz większym zainteresowaniem też się cieszą folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze od tradycyjnych, lecz posiadać mogą gorsze parametry świetlne.

Przy wyborze folii jest to następna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Aby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki rozwoju zaleca się, aby ogólna przepuszczalność światła była na poziomie przynajmniej 90 %, wtedy się zapewni roślinom optymalny mikroklimat. W wielu przypadkach może też w tym pomóc perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza zabezpiecza ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 13/02/2024