Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rozrywka oraz nauka – powiąż to!

0
205

Zabawki przekazane dla najmłodszych dzieci, czyli tych, które nie mają za sobą jeszcze pierwszego roczku, muszą być wykonane ze szczególną dbałością o ich bezpieczeństwo. Całkiem nieakceptowalne są w następstwie tego małe detale, które dziecko ma okazję przypadkiem połknąć. W związku z tym należy wykluczać drobne klocki, zabawki z jajka niespodzianki oraz inne tego typu przedmioty, bowiem łatwo się nimi zakrztusić. Dzieci w ciągu pierwszego roku ząbkują, w takim razie naturalne jest, że zabawki lądują w buzi.

Fabrykowane są wyjątkowe gryzaki gumowe, przeznaczone naturalnie na okres ząbkowania. Inne zabawki powinny mieć taką fakturę oraz kształt, by nie pokaleczyć dziąseł podczas gryzienia. Podobnie z ostrością oraz długością: wszystko co może pozostać włożone przez przypadek do oka, ucha, powinno być odstawione do czasu, aż dziecko podrośnie. Ponieważ skóra jest przede wszystkim wrażliwa w tym czasie, zaleca się zabawki mające atesty alergiczne. Nie ulega wątpliwości, ze lepiej wydać odrobinę więcej, jednak na sprawdzoną zabawkę czy tablice sensoryczne, niż na tani bubel z targu, jaki ma prawo być dla dziecka szkodliwy. Wolno dopuścić trochę mniejsze zabawki niż te, które pojawiały się do tej pory.

Bowiem jest to czas pierwszych prób mowy i poznawania coraz większej ilości bodźców dźwiękowych, warto ulokować finanse w zabawki interaktywne. Najporządniej jeżeli w jakiś sposób angażują dziecko. Z reguły w tym wieku ma ono już zdolność chodzenia oraz ćwiczy chwytliwość dłoni oraz refleks. Skutkiem tego wszelkie zabawki wyrzucające piłki, bądź takie, jakie wymagają bardziej precyzyjnego trafienia w stosowny przycisk będą doskonałe. Dziecko ostrożnie poznaje otaczający świat.

Sprawdzają się wtedy wprowadzane po raz pierwszy książeczki obrazkowe. Należałoby przeglądać je wraz z dzieckiem i czytać głośno nazwy. Dotyczy to także bajek, jakie pomagają dziecku poznawać mowę. Ciekawym urozmaiceniem są też zabawki imitujące odgłosy zwierząt, nieraz uwzględnione w dziecięcych syntezatorach i czasem wmontowane jako głośnik maskotki. Klocki ogromnych rozmiarów również będą należyte w tym wieku, najistotniejsze jest wcześniejsze sprawdzenie ich małych elementów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz