Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czyszczenie separatorów tłuszczu – jak się je wykonuje

0
58

Wiele firm działających w branży gastronomicznej wykorzystuje duże ilości najróżniejszego tłuszczu. Nie ma możliwości wylania go bezpośrednio do kanalizacji, bo spowodować to może jej zatkanie, dlatego też niezbędne jest zastosowanie wówczas specjalnych separatorów. Takie separatory są stosunkowo prosto zbudowane, ponieważ składają się z komory, w której na odpowiednio zaprojektowanych przegrodach gromadzony jest tłuszcz.

Dlatego też posiadając takie urządzenie należy systematycznie wykonywać przegląd separatorów, bowiem jeżeli nie zostanie to zrobione, to nie będzie ono należycie działać. Na szczęście nie będzie z tym żadnego problemu, bo na rynku funkcjonuje dużo firm mających w ofercie tego typu usługi. Decydując się na ofertę jednej z nich warto sprawdzić, czy dysponuje ona wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami, aby nie było później jakiś niejasności wiążących się z niedopełnieniem obowiązków środowiskowych.

Samo przegląd separatorów jest realizowane przy pomocy wyspecjalizowanego pojazdu, jakim podjechać należy tak blisko jak jest to możliwe, a następnie przy użyciu długiego węża zebrać z powierzchni płynny tłuszcz. Ten jest następnie utylizowany w bezpieczny sposób, tak aby nie szkodzić środowisku. Dlatego ważne jest to, żeby separator został zamontowany w miejscu do którego będzie wygodny dostęp. Jeśli się zrobi inaczej i firma zajmująca się serwisem będzie musiała wymyślać nietypowe rozwiązania, to być może wtedy będzie inna czyszczenie separatorów cena.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz