Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak skutecznie wychować porządnie psa?

1
77

Kiedy w naszym domu mieszkają równocześnie pies oraz małe dziecko, wówczas powinniśmy pamiętać, iż to nie tylko pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, lecz też może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego również względu dziecko ma obowiązek nauczyć się relacji przebywania w jednym mieszkaniu z psem, po to, żeby była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie jedynie karmienie, choć oraz to jest ważne – więcej dowiesz się na Najlepsza sucha karma dla psa. To rozległy obowiązek socjalizacyjny. Drobne dzieci miewają od czasu do czasu nawyk dręczenia pieska, zbyt długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji należałoby, wobec tego zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się też w szeregu przypadków, iż małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im przeróżne przedmioty do uszu oraz nosa. Wtedy to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany i szuka miejsca gdzie może się schronić. By osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu kilka ważnych zasad, wedle jakich musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim należałoby nauczyć dziecko, żeby nie wpadało na czworonoga, nie ciągnęło go za uszy, czy również ogon, oraz nie wkładało mu do nosa różnych małych przedmiotów. Należy ustalić też, iż dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, i nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Reguły te są pozytywne nie tylko dla pieska, lecz też dzięki nim możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies odpowiednio traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha czy też do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comments

Dodaj swój komentarz