Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wykończenie wnętrz – do jakich celów wykorzystać można korek

0
24

Architekci i projektanci cały czas poszukują coraz to nowych materiałów wykończeniowych, za pomocą których mogliby realizować swoje wizje oraz pomysły. W ostatnim czasie coraz bardziej popularny jest korek, i to z kilku różnych przyczyn. W końcu znany jest doskonale każdemu miłośnikowi wina i szampana, gdyż to właśnie nim są zamykane butelki. Lecz kora z rosnących w południowej Europie dębów ma tak interesujące właściwości, że jest znacznie wszechstronniej wykorzystywana. Niezwykle popularne w ostatnim czasie się stają na przykład wykładziny korkowe.

Po pierwsze bardzo elegancko i ładnie się prezentują, do wyboru jest wiele najróżniejszych kolorów i faktur, przez co każdy będzie mógł coś ciekawego dla siebie dobrać. Ale warto także zwrócić swoją uwagę na parametry użytkowe, a te nad wyraz dobrze się przedstawiają. Korek jako materiał naturalny zapewnia we wnętrzu przyjemny mikroklimat, świetnie też chroni przed zbyt dużą wilgocią i rozwojem grzybów i pleśni. Równocześnie ściany pokryte tym materiałem mają dużą odporność na zabrudzenia i wodę.

Niezwykle interesująco prezentują się też listwy zrobione z korka, które kładzie się w narożnikach pomiędzy podłogą a ścianą. A jeżeli ktoś chce, to może również pod deski albo panele zastosować podkłady korkowe, cechujące się dużą elastycznością i wytrzymałością. Dużo informacji w temacie korka, jak również sklepów oferujących produkty wykonane z tego materiału można znaleźć w internecie, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce hasła korek ekspandowany.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz