Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zobowiązania hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma sens?

0
103

Od roku 2009 na stworzonym przez nas rynku nieruchomości nastąpiło spowolnienie sprzedaży, co roku zwiększa się w takim razie ilość nieruchomości ofiarowanych do sprzedaży, dotyczy to również mieszkań czy domów innowacyjnych, proponowanych poprzez deweloperów, jak także i tych z tak nazywanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest spowodowana pomiędzy innymi trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych, banki wymagają większej możliwości spłacenia zaciągniętego kredytu, a wobec tego godziwego kryterium dochodowego – doradca finansowy. Taka sytuacja powoduje również, że dużo domów ofiarowanych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za w wielu przypadkach nieduże pieniądze.

Wolno więc kupić relatywnie niedrogo taki dom, jednakże pozostaje kwestia remontu. Powstaje w tym czasie pytanie, czy można uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na nabycie, ale na remont takiego domu. Często okazuje się, iż banki nie odmawiają od razu udzielania tego typu kredytów hipotecznych, niemniej jednak jeszcze bardziej prześwietlają kredytobiorców aniżeli przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu lub lokalu mieszkalnego.

Sprawą najistotniejszą albowiem dla banku, obok kryterium dochodowego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, ponieważ to jest jakkolwiek istota zadłużenia hipotecznego. Jeżeli w związku z tym wartość samego domu ofiarowanego do remontu jest względnie nieduża, a kredytobiorca pragnie uzyskać w formie kredytu kwotę dużo wyższą, powstaje kłopot należytego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach oszacowania wartości takiego domu instytucje finansowe przesyłają własnych przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu szacunkowego nieruchomości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz