Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Styropian do fundamentów – jakie wykorzystanie na budowie?

1
123

Ocieplanie budynku powinno się rozpoczynać od podstawy, innymi słowy inaczej rzecz ujmując od fundamentów. Dzięki stosowaniu specjalistycznych półproduktów ogrzewających fundamenty można w zdecydowanym stopniu polepszyć ich stabilność. Poza tym takie powłoki izolacyjne następujące pod postacią celowo do tego celu przystosowanego styropianu, są niejako główną barierą zabezpieczającą, która jak nie spojrzeć w zdecydowanym stopniu chroni powierzchnię czy to ścian fundamentowych czy również piwnicznych przed wpływaniem niekorzystnych elementów zewnętrznych, takich jak chociażby nadmierna wilgotność.

Styropian na fundament zwykle występuje pod dwojakimi postaciami – ścianka berlińska. W wypadku nadmienionych już uprzednio ścian fundamentowych i piwnicznych na ogół użytkuje się styropian charakteryzujący się względnie niedużą gęstością. Sytuacja prezentuje się trochę inaczej, kiedy w grę wchodzi zabezpieczenie słusznej warstwy ochronnej fundamenty przed działaniem wody. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zdecydowanie twardszego styropianu.

Należałoby w tym momencie nadmienić także o innym materiale, innymi słowy wełnie szklanej, jaka w swej charakterystyce jest niezwykle podobna do płyt wełny mineralnej. Przy ocieplaniu pokoi odnajdujących się lub też całościowo lub ewentualnie w większej części pod ziemią sprzyja styropian na fundament. Po samej nazwie styropianu można wywnioskować, że prócz ocieplania ścian piwnicznych znajduje on również zastosowanie przy konstruowaniu bariery izolacyjnej w obrębie fundamentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comments

Dodaj swój komentarz