Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Przegrody i kurtyny z PCV – gdzie są używane

PCV jest powszechnie wykorzystywanym materiałem, ze względu na swoje niezliczone zalety. Nie tylko spotyka się go w mieszkaniach i domach, lecz coraz częściej sięga też po niego różnoraki przemysł. To sztuczne tworzywo jest całkowicie odporne na działanie wody, ale też i wiele innych chemicznych związków, dlatego sprawdza się bardzo dobrze w postaci różnych osłon. Folia PCV jest z jednej strony bardzo elastyczna, i może być wielokrotnie zginana we wszystkie strony, bez obawy o jakieś pęknięcie.

Równocześnie posiada duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, przez co nie istnieje duże ryzyko uszkodzenia przedmiotów, które zostały z niej zrobione. Z tego też powodu właśnie taka folia PCV jest najczęściej stosowana na różnego rodzaju kurtyny paskowe. Mają one formę pasków nachodzących na siebie, które można rozsunąć aby przejść albo przejechać wózkiem. Przy takich kurtynach istotna będzie jedna jeszcze sprawa, to znaczy izolacja termiczna. PCV jest materiałem, jaki chroni przed utratą temperatury znacznie lepiej niż chociażby zwykłe drewno.

Przez to przegrody zrobione z niego są bardzo wygodne i funkcjonalne, ponieważ nie trzeba ich otwierać, a równocześnie są świetną barierą rozdzielającą dwa pomieszczenia o różnej temperaturze. O ile w przypadku kurtyn używane folie mają nawet kilka milimetrów grubości, to przegrody spawalnicze potrzebują folii znacznie cieńszej. Która jak się okazuje praktycznie w pełni pochłania szkodliwe dla ludzi promieniowanie świetlne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • 06/11/2022