Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Protetyk oraz łatwe zęby – w jaki sposób posiadać ładny uśmiech?

0
94

Sznur zdrowych, zadbanych zębów to nierozłączny element obowiązującego kanonu atrakcyjna. Ważne jednak, by zęby były łatwe. Niestety, niedużo osób ma znakomity zgryz od urodzenia. Większość z nas ma mniej, lub bardziej porządnie usytuowane zęby. Takie małe niedociągnięcia poniekąd trudno zanotować.

Wskutek tego nie wymagają one szczególnego leczenia. Czasem jednak pojawia się znaczny problem. Kiedy zęby stałe od samego początku absorbują niewłaściwe miejsce w jamie ustnej, powodują wielki dyskomfort u młodego pacjenta. Również pod względem zdrowotnym, jak oraz estetycznym. Takie defekty należy jak najszybciej korygować. Im uprzednio nastąpi ingerencja ortodonty, tym przyzwoiciej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich zbyt masywna budowa, przez co zaczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sprawę odwrotną, zęby są wybitnie drobne oraz pojawiają się wolne powierzchnie. Podstawową metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga specjalista – protetyk Warszawa Wola. Przy nadzwyczaj trudnych wadach stosowany jest aparat stały. Składa się ze szczególnych zamków i drutu o słusznej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a następnie przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera wyznaczoną siłę na cały zgryz pacjenta, powodując przesuwanie się zębów. To naturalnie dzięki właściwemu dokręceniu drutów, doktor monitoruje sytuację.

Przy mniejszych wadach wykorzystuje się aparat ruchomy. Jest on złączeniem drutów i akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozwiązanie, funkcjonujące o wiele łagodniej. Człowiek w swoim życiu posiada jedynie dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak oznaczane mleczaki, które wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, które towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większość z nich tracimy, i nieodzowne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka dentystyczna. Niekiedy w skutku nieszczęśliwego wypadku dochodzi do uszkodzenia czy nawet usunięcia wielu zębów. W owym czasie także konieczna jest pomoc protetyki. Zadanie doktora polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta szczególnej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz