Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać odpowiednią tablicę edukacyjną dla dziecka

0
71

Jedną z popularniejszych zabawek edukacyjnych w ostatnim czasie stały się tablice sensoryczne. Tablice te są mało skomplikowane do wykonania, a równocześnie świetnie przykuwają uwagę dzieci i mocno rozwijają ich zdolności manualne i wyobraźnię. Wytwórcy takich tablic oferują duże ich zróżnicowanie. W sprzedaży znaleźć można tablice duże i małe, o kilku czy nawet kilkudziesięciu elementach.

Elementy takich tablic również mogą być niezwykle różnorodne, dzięki temu rodzice mogą wybrać taki ich układ, który będzie najodpowiedniejszy dla ich malucha. Ceny za tablice edukacyjne rozpoczynają się od 100 złotych, a przy największych wersjach kończyć się mogą na więcej niż tysiącu. W dużym stopniu zależą od wykonania oraz od tego, co znajduje się na nich. Lecz taka tablica sensoryczna może zostać również samodzielnie wykonana. Jeżeli ktoś posiada odrobinę zdolności manualnych, to bez większego problemu powinien sobie z czymś takim poradzić. Przede wszystkim należy zacząć od znalezienia odpowiedniej bazy.

Może ona być wykonana z deski drewnianej, świetnie będzie się też do tego nadawała sklejka o odpowiedniej grubości. Deskę czy sklejkę trzeba przyciąć do odpowiedniego wymiaru, a potem dokładnie zeszlifować rogi, żeby nie pozostawić żadnej ostrej krawędzi. Po pomalowaniu odpowiednią dla dzieci farbą zabrać się można za przykręcanie pozostałych elementów. Te zaś mogą być ogromnie zróżnicowane, zależnie od tego co zostanie znalezione. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju kółka, pokrętła i przełączniki, jakie uczą dzieci nowych ruchów, ucząc jednocześnie wytrwałości i cierpliwości.

Na tablicy można też przyczepić przedmioty z klawiszami, na przykład stary telefon, kalkulator czy pilot do telewizora. Jeżeli rodziców nie przerażają hałasy, to pomyśleć również można o trąbce, cymbałkach albo dzwonku, te elementy świetnie będą stymulować słuch malucha. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętać należy o tym, że tablica edukacyjna dla dzieci musi zapewnić pełne bezpieczeństwo dla maluchów, tak więc wszystko się na nie musi dobrze trzymać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz